Mount Wycheproof Motor Inn

69 bilder
Kolla rum och priser
Incheckning
Välj datum
Utcheckning
Välj datum
Rum och Gäster2 Gäster, 1 rum
Vi öppnar Booking.com i en ny flik för en rättvis jämförelse.
Mount Wycheproof Motor Inn
$$$$

Beskrivning

Det 3-stjärniga Mount Wycheproof Motor Inn, som ligger ungefär 9 minuter till fots från Mount Wycheproof, erbjuder Wi Fi i hela boendet och en parkering. Hotellet ligger ungefär 5 minuters promenad från Wycheproofs centrum.

Läge

Du hittar populära turistattraktioner som Willandra Museum ungefär 6 km bort.

Den närmaste busshållplatsen är Post Office/Calder Hwy, ungefär 10 minuter bort till fots.

Rum

Det finns soffa, te-/kaffebryggare och plattskärms-TV med satellitkanaler samt mikrovågsugn, vattenkokare och te-/kaffebryggare. För gästernas bekvämlighet finns strykutrustning, strykjärn med strykbräda och luftkonditionering. Badrummen har en duschkabin och en separat toalett. Dessutom har de hårtorkar och badlakan.

Bra att veta
Incheckning/Utcheckning
från 14:00-19:00
från 07:00-10:00
Bekvämligheter
Det finns gratis privat parkering på plats.
Wi-Fi finns tillgänglig och är gratis.
Övrig information
Husdjur
Husdjur ej tillåtna.
Byggnad
Antal rum:16
Priskalender
Kolla tillgänglighet och priser för dina valda datum!

Rum och tillgänglighet

Rum med Queen size-säng
  • Max:
    1 person
  • Rumsstorlek:

    25 m²

  • Sängalternativ:
    King size-säng
  • Dusch
  • Uppvärmning
Standard Familjerum
  • Max:
    4 personer
  • Rumsstorlek:

    25 m²

  • Sängalternativ:
    2 enkelsängar
  • Dusch
  • Uppvärmning
Budget Tvåbäddsrum
  • Max:
    3 personer
  • Rumsstorlek:

    25 m²

  • Sängalternativ:
    King size-säng
  • Dusch
  • Uppvärmning

Faciliteter

Viktiga bekvämligheter

Wi-Fi
Parkering

Parkering utanför anläggningen

Bagageförvaring
24-timmars tjänster

24-timmars säkerhet

Tvätt
TV

LCD-TV

Köksutrustning

Elektrisk vattenkokare

Incheckning/ Utcheckning

Snabbincheckning/-utcheckning

VIP-incheckning/-utcheckning

Idrott och Fitness

  • Bowling

Service

  • Hushållning
  • Tvätt

Mat och dryck

  • Frukost i rummet

Affärsfaciliteter

  • Mötes-/bankettfaciliteter
  • Fax-/fotokopiering

Barn

  • Barnsängar

Spa och Fritidsfaciliteter

  • Trädgård

Rumsutrustning

  • Luftkonditionering
  • Uppvärmning
  • Sittgrupp
  • Trädgårdsmöbler
  • Te- och kaffefaciliteter
  • Strykservice

Badrum

  • Gratis toalettartiklar

Kök

  • Elektrisk vattenkokare

Sovrum

  • Elektroniska filtar

Media

  • LCD-TV

Inredning

  • Heltäckningsmatta
Visa alla faciliteterDölj faciliteter

Viktig information om Mount Wycheproof Motor Inn

💵 Lägsta rumspris 958 SEK
📏 Avstånd till centrum 100 m

Läge

Adress
Adressen har kopierats.
360 Broadway Road, Wycheproof, Australien, 3527
Kartvisning
360 Broadway Road, Wycheproof, Australien, 3527
  • Populära sevärdheter
  • I närheten
  • Restauranger
  • Hotell i närheten
Park
Centenary Park
520 m
Restaurang
Bakery on Broadway
900 m

Recensioner av Mount Wycheproof Motor Inn

8.5 /10
Utmärkt
18 recensioner
Verifierade recensioner  
Upptäck topprankade alternativ genom verifierade recensioner från vår webbplats och Booking.com.
Har du bott där?
Dela din upplevelse med oss.
Skriv en recension

Vanliga frågor om Mount Wycheproof Motor Inn

Hur långt är det från det 3-stjärniga Mount Wycheproof Motor Inn till Wycheproofs centrum?
Wycheproofs centrum kan nås inom 5 minuters promenad från det 3-stjärniga Mount Wycheproof Motor Inn.
Erbjuder hotellet Mount Wycheproof Motor Inn någon parkering?
Ja, gäster på hotellet Mount Wycheproof Motor Inn kan lämna sin bil på en parkering på plats.
När kan jag checka ut på Mount Wycheproof Motor Inn?
Du kan checka ut från Mount Wycheproof Motor Inn från 07:00 till 10:00.
Vad kostar ett rum på det 3-stjärniga hotellet Mount Wycheproof Motor Inn?
Priserna på det 3-stjärniga hotellet Mount Wycheproof Motor Inn börjar från 99$.
Vilka rumstyper består detta minihotell av?
Detta minihotell har sådana rumstyper som Budget Tvåbäddsrum, Standard Familjerum och Standardrum med Queen size-säng.
Vilka bekvämligheter finns i rummen på detta 3-stjärniga hotell?
Varje rum på detta 3-stjärniga hotell har strykutrustning, strykjärn med strykbräda och luftkonditionering för gästernas bekvämlighet.
Kolla rum och priser
Incheckning
Välj datum
-
Utcheckning
Välj datum
Rum och Gäster2 Gäster, 1 rum